Made with bravery- Ukraynalı üreticileri dünya ile buluşturuyor

Ukrayna, Ekonomi
0
867

EVO  IT şirketi, Visa ve Banda  iletişim ajansi  Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ve Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nın  yardımlari ile, Ukrayna’da üretilen ürünlerin tüm dünyaya tanıtılacağı Made with bravery platformunu oluşturdu. 

Proje, Ukraynalı üreticileri bir toplulukta birleştirerek, Ukrayna ürünlerini yurtdışında popülerleştirmeyi ve Ukrayna mallarının ihracatını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Böylece Ukrayna ekonomisinin gelişmesine ve ülkenin yeniden inşasına katkı sağlanacaktır.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba platform hakkında:

“Savaş zamanında Ukraynalı şirketlerin, özellikle orta ve küçük işletmelerin desteklenmesi son derece önemlidir. Bu nedenle, Dışişleri Bakanlığı  Ukrayna ürünlerini yurtdışında tanıtmak için sistematik olarak çalışmaktadır. Ukrayna mallarının tüm dünyaya teslimatını gerçekleştirmek için oluşturulan bu yeni çevrimiçi pazar yeri, Ukraynalı işletmelerin yurtdışına ihracat yapmasına ve para kazanmasına yardımcı olacak. Dışişleri Bakanlığı, platformun yaygınlaşması için azami ölçüde katkıda bulunacaktır. Ukraynalı üreticilere bu kaynağın sunduğu yeni olanakları keşfetmeleri için çağrıda bulunuyorum.” 

Her sipariş- Ukrayna’nın yeniden inşası için bir tuğla

Satın alınan her bir ürünün maliyetinin %5’i platform tarafından “United24” resmi bağış toplama platformuna aktarılıyor. Platformun özel komisyonu, bu fonları Ukrayna’nın yeniden inşası için yürütülen ilgili programlara yönlendiriyor. Ayrıca Visa kart ile ödeme yapıldığında, satın alınan ürün fiyatnının %5’lik ek bir kısmı daha ülkenin desteklenmesi ve yeniden inşası için United24’e aktarılıyor.

Türkiye’ye de teslimat var

Malların teslimatı “Ukrposhta” tarafından gerçekleştiriliyor. Teslimat yapılan ülkelerin tam listesine bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Made with bravery çevrimiçi pazar yeri sitesini https://shop.brave.ua  adresinde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, bağlantıya tıklayarak  satın alma ve ödeme detaylarıı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Nasıl destek olabilirsiniz?

Herkes projenin gönüllü elçisi olabilir ve yabancılar arasında platform hakkında bilgi yayarak Ukraynalı üreticileri destekleyebilir. Tanıtım için görsel materyalleri bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.