Kiev’de Türkçe kurslara kayıtlar devam ediyor

0
3325

Kiev Yunus Emre Enstitüsü tarafından Türkçe kurslara kayıtların devam ettiği duyuruldu.

Kiev Yunus Emre Enstitüsü tarafından organize edilen Türkçe kursları için kayıtların devam ettiği geçtiğimiz günlerde Kiev Yunus Emre Enstitüsü’nün sosyal medya hesabından bildirildi. Daha önce Kiev Yunus Emre Enstitüsü, Türkçe derslerin 9 Ocak’ta başlayacağını ve kayıtların 26 Ocak tarihine kadar devam edeceği bilgisini de paylaşmıştı.

Yunus Emre Vakfı; Türkiye’yi, Türk dilini, tarihini, kültürünü ve sanatını tanıtmak; bununla ilgili bilgi ve belgeleri dünyanın istifadesine sunmak; Türk dili, kültürü ve sanatı alanlarında eğitim almak isteyenlere yurt dışında hizmet vermek; Türkiye’nin diğer ülkeler ile kültürel alışverişini arttırıp dostluğunu geliştirmek için kurulmuş bir kamu vakfıdır.

Yunus Emre Enstitüsü ise Vakfa bağlı bir kuruluş olarak yurt dışında kurduğu merkezlerde yabancılara Türkçe öğretimi çalışmalarının yanı sıra Türkiye’nin tanıtımı amacıyla kültür ve sanat faaliyetleri yürütmekte, ayrıca bilimsel çalışmalara destek vermektedir.

2009 yılında faaliyetlerine başlayan Yunus Emre Enstitüsünün yurt dışında 50’den fazla kültür merkezi bulunmaktadır. Kültür merkezlerimizde verilen Türkçe eğitiminin yanı sıra, farklı ülkelerdeki eğitim kurumlarıyla yapılan iş birlikleri ile Türkoloji bölümleri ve Türkçe öğretimi desteklenmektedir. Kültür merkezleri aracılığıyla birçok etkinlik düzenlenmekte, ulusal veya uluslararası etkinliklerde Türkiye temsil edilmektedir.

Türkçe kursları için son kayıt tarihi: 26 Ocak 2018