Kiev’den bir şehre daha direkt seferler başlıyor

0
1843

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik, Ukrayna’nın en büyük tur operatörleri ile bir araya geldi. Görüşmeler sonrası Ukrayna’nın başkenti Kiev’den Kayseri’ye direkt seferlerin başlamasına karar verildi.

Dünyanın önde gelen kış turizm merkezlerinden birisi olan Erciyes, Ukrayna’da ki tur operatörlerinin de dikkatini çekti. Ukrayna’nın en büyük 15 tur şirketinin yöneticileri Kayseri’ye geldi. Ukraynalı turizmcilere Kayseri’nin tarihi ve doğal güzelliklerinden bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Kayseri’nin bölgenin cazibe merkezi olduğunu ifade ederek, ” Tarihi İpekyolu’nun kavşak noktasında olan Kayseri, Kapadokya bölgesinde yer alıyor. En önemli doğal güzelliğimiz de Erciyes. Erciyes’in şehre değer kattığını bilen bir belediyeyiz. Bu yüzden 200 milyon avro yatırım yaptık. Şehrine bu derecede yatırım yapan dünyada başka yerel yönetim yoktur. Kayseri’nin en önemli özelliği güler yüzlü insanları ve misafirperver yöneticileridir. Kayseri ulaşımı rahat, düzgün ve planlı gelişen bir şehir. Şehirdeki düzen ve rahatlığın insanların mutluluğuna katkı yaptığını fark edebiliyorsunuz.” dedi.

Erciyes ve Kapadokya’nın tur şirketlerinin tanıtabileceği çok iyi birer pazarlama ürünü olduğunu da belirten Çelik, ” Kiev’den Kayseri’ye gelecek ilk kafilenin geri dönüp gördükleri güzellikleri anlatmasıyla ilginin daha da artacağına inanıyoruz. Misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayacağımızdan kuşkunuz olmasın.” diye konuştu.

Yapılan çalışmalar neticesinde Kiev-Kayseri arasında charter seferlerinin yapılmasına karar verildi. Seferler sonrası, Ukrayna’dan da her hafta farklı bir turist kafilesi Kayseri’ye gelecek.