Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha’dan Muğla ziyareti

0
1946

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Muğla’ya gerçekleştirdiği ziyarette Vali Esengül Civelek ve Belediye Başkanı Osman Gürün ile bir araya geldi.

Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha Muğla’ya ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Sybiha, Muğla Valisi Esengül Civelek ve Belediye Başkanı Osman Gürün ile bir araya geldi.

Muğla Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre Muğla’da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Büyükelçi Sybiha, Muğla’nın çok güzel bir şehir olduğunu, Ukraynalı turistlerin tatillerini geçirmek için Muğla’yı tercih ettiklerini dile getirdi. Ukrayna’dan Muğla’ya çok sayıda turist geldiğini vurgulayan Büyükelçi Sybiha, ilerleyen dönemlerde turist sayısının artacağını belirtti.

 

Görüşmeyle ilgili Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Büyükelçi Sybiha, “Bu yılın ağustos ayında partnerimle Sumı bölgesinden ziyaret düzenleme konusu dahil olmak üzere bölgelerarası işbirliğini etkinleştirme konusunda anlaştık.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanı sıra Ukraynalıların, Muğla’yı ziyaret eden yabancı turistler arasında 4. sırada bulunduğunu kaydeden Sybiha, “Görülmeye değer harika bir bölge! Dalaman’a charter seferler düzenleniyor, sırada Dalaman ve Bodrum’a doğrudan düzenli seferler var.” ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Andrii Sybiha valilik ziyareti sonrasında, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlık binasında gerçekleşen ziyarette iki ülke arasındaki ekonomik, ticari işbirliği, turizm ve kardeş şehir projeleri konuşuldu.

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha Muğla’ya geldiklerinde çok düzenli, gelişmiş, tertemiz bir şehirle karşılaştıklarını, yerel yönetimler olarak başarılı çalışmaların yapıldığını söyledi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi başkanlık binasının tarihi dokusu, mükemmel atmosferi, tavan işlemeciliği, korunmuş özellikleri ile kendisini hayran bıraktığını belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden ziyarete ilişkin yapılan açıklamaya göre Ukrayna, Türkiye ilişkilerinin yanında Muğla’nın Ukrayna’dan bir şehirle kardeş şehir olmasının ekonomik, ticari, turizm, eğitim ve birçok alanda ikili ilişkileri geliştireceğini söyleyen Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Sybiha, Ankara’ya döndüklerinde kardeş şehir için Muğla’ya birkaç öneride bulunacaklarını belirtti.