Groysman: Ekonomik büyüme hedefimiz %3’ten fazla

0
1298

Ukrayna Başbakanı Volodymyr Groysman katıldığı televizyon programında, Ukrayna için ekonomik hedefin, olumlu değerlerin korunması ve yüzde 3’ten fazla bir ekonomik büyümenin yakalanması olduğunu söyledi.

Groysman, “Bu yıl Ukrayna hükümeti için temel ekonomik hedef, pozitif dinamiklerin korunması ve ekonomik büyümenin yüzde 3’ten daha fazla olmasıdır.” açıklamasını yaparak,Bu yıl ekonomik büyümenin istikrarlı bir şekilde yüzde 3’ün üzerine çıkması için çaba sarfediyoruz. Yol ve altyapı için yatırım yaparak, sosyal altyapı tesisleri kurarak, reformları sürdürerek, yeni Ukrayna okulunun reformunu uygulayarak ve tıp konusunda doğru çalışmalar yaparak ülkenin büyük yapısal onarımlarını gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Önemli değişiklikler çoktan gerçekleşti. Şimdi onların pekiştirilmeleri gerekiyor, durum iyileştirilecek.” ifadelerini kullandı.

20 Şubatta Bakanlar Kurulu, Ukrayna’nın gayri safi yurtiçi hasıla oranının 2019’da % 3, Uluslararası Para Fonu % 2,7, Merkez Bankası, % 2,5 ve Dünya Bankası, % 2,9 büyüyeceğini bildirmişti.