Çanakkale’de ‘Ukrayna’nın 50 İcat’ sergisi açıldı

0
1743

6 Şubat Salı günü Çanakkale şehrinde ‘Ukrayna’nın Dünya’ya Hediye Ettiği 50 İcat’ adlı sergi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Ukrayna’nın Ternopil Bölgesi Valisi Stephan Barna, Turizmden sorumlu Vali Yardımcısı Oleh Valov ile Ukrayna Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı Turizmden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Natalia Savelieva’dan oluşan Ukraynalı heyet, Başkan Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti ve ‘Ukrayna’nın Dünya’ya Hediye Ettiği 50 İcat’ adlı sergi’nin açılışı yapıldı.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, ‘Ukrayna’nın Dünya’ya Hediye Ettiği 50 İcat’ adlı serginin Türkiye’nin çoğu yerinde sergilendiği ifade edilirken, “Bu sefer Çanakkele sakinleri Ukrayna’nın teknolojik mirasıyla tanışabilecek.” denildi.

Açıklamada serginin açılışının Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan ve Ternopil Valisi Stepan Barna’nın katılımıyla gerçekleştiği bilgisi yer aldı.

Foto – QHA

Çanakkale Belediyesi Başkanı yaptığı açıklamada, “Ukrayna Ternopil Bölgesi resmi heyeti ve ülkenin önemli medya mensupları Çanakkale ve Ukrayna’yı turizmle yakınlaştırmak adına temaslarda bulunmak üzere Çanakkaledeler. Keyifli sohbet, verimli ziyaret için teşekkür ederim. Temaslar umarım güzel sonuçlar doğurur.” dedi.

Bunun dışında Ukrayna heyetinin Çanakkale TSO (Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası) ile de görüştüğü bildirildi. Görüşme sırasında Türkiye heyetlerinin turizm ve yatırım fuarlarına katılmak üzere Ukrayna’yı ziyaret etmeleri ve Ternopil bölgesi iş adamlarıyla iş birliği imkanları konuşuldu.