Büyükelçi Güldere Ukrayna televizyonuna konuştu

0
1132

Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Ukrayna’da bir televizyon kanalının haber programına konuk oldu. Büyükelçi Güldere yaptığı açıklamada turistik amaçlı uçak seferleri düzenleneceğinin bilgisini verdi.

Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, katıldığı televizyon programında Türkiye’deki turizm planına yönelik açıklamalarda bulundu. Büyükelçi Güldere yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle Türkiye’de turizm konusuna yönelik yaptığı açıklamada, 2020 yılının tüm dünya için zor geçtiğini, herkesin iyi ve kaliteli bir tatili hak ettiğini ifade ederek, “Virüsün az olduğu Antalya gibi şehirlere özel turistik uçak seferleri düzenleyeceğiz.” dedi.

Büyükelçi Güldere, “Tüm misafirlerimizi bekliyoruz. Ülkemizde şu an itibariyle virüs kontrol altına alınmaya başlandı. Zaten Antalya gibi turizm şehirlerinde vaka sayıları çok düşük. Belirlediğimiz şartlarda turist kabul etmek isteyen otellere özel sertifika vereceğiz. Bu otellerde hijyen ve sosyal mesafe kurallarına çok dikkat edilecek.” ifadelerini kullandı.

Turist ağırlamak isteyen otellerin en fazla yarısının dolu olacağını belirten Büyükelçi Güldere, “Otelin her bölümünde sağlık tedbirlerine uyulacak sıkı kontroller yapılacak. Bunun yanı sıra her otelde sağlık personeli bulunduracağız. Virüsün az olduğu Antalya gibi şehirlere özel turistik uçak seferleri düzenleyeceğiz. Uçaklar ve otobüsler dezenfekte edilecek. Ukrayna ve Türkiye çok önemli manada stratejik ortaklıkları olan ülkeler ve hep beraber bu problemin de en iyi şekilde üstesinden geleceğiz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA