Birleşik Arap Emirlikleri’nde Ukrayna’nın insansız hava aracı sergilendi

0
2355

Ukrayna’nın devlet kuruluşu olan Spets techno export firması, Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleşen ‘UMEX 2018’ fuarında yeni bir insansız hava sistemi olan RAM UAV’yi sergiledi.

“Spats techno export, güncel askeri teknolojilerin ihracatı konusunda uzmanlaşmış Ukrayna şirketidir. Spats techno export firması,Birleşik Arap Emirlikleri’nde ki (BAE) ‘UMEX 2018’ fuarında düşük maliyetli, ölümcül hava dolaşım sistemini gösterdi. ”

RAM UAV, bir süre hedef alanı etrafında dolaşarak hedefleri arayan ve hedefin bulunduğu yere saldırı düzenleyebilen bir silah sistemi kategorisidir.

RAM UAV hakkında ki rapora göre, yeni sistem 1.8 m uzunluğunda, 2.3 m kanat açıklığına sahip ve maksimum kalkış ağırlığı 8 kg’dır.

Şirkete göre RAM UAV, maksimum 30 km uçuş aralığı ve 40 dakikalık bir dolaşma süresine sahip olarak piyasaya sürülen bir sistemdir. Çevrimiçi veri geçişi sağlamakla birlikte, Elektrik motoru sayesinde pop-up tehditlerine anında tepki vermeye hazır ve bir hedefin üstünde sessizce dolaşım sağlayabilmekte.