Başkentte Ukrayna edebiyatının rüzgarı esecek

0
1736

Ukrayna dili ve edebiyatı, değerli Ukraynalı yazarlar Andrıy Lübka ve Olga Ülger’in anlatımıyla, Roksolana korosu ve Kvitı Ukrayını Halk Oyunları Grubunun katılımıyla 9 Kasım Cumartesi günü, Ankara’da bulunan Milli Kütüphanede edebiyat meraklılarına tanıtılacak.

Ukrayna Dili ve Edebiyatı Günü Milli Kütüphane’de kutlanacak!

Tanınmış Ukraynalı şair, tercüman ve yazar Andriy Lübka hem Ukraynalı hem de Türk okuyucuları yaratıcı çalışmalarıyla tanıştırmak için Ankara’yı ziyaret edecek. Yazar, önceki çalışmalarından alıntıları ve öyküsü Türkiye’de başlayıp yine Türkiye’de biten “Barbarları Ararken: Balkanların Başladığı ve Bitmediği Yerlere Yolculuk” adlı yeni kitabından parçalar okuyacak.

Türkçe çevirinin de olacağı bu etkinlik, çağdaş Ukrayna edebiyatıyla tanışmak isteyenler için büyük bir fırsat olacak.

Andriy Lübka’nın kitabının tanıtımının ardından, Türkiye’de yaşayan Ukraynalı yazar Olga Ülger’in “Çağdaş Hürem’in Öyküsü” adlı kitabının tanıtımı yapılacak.

Etkinliğin sonunda ise, değerli katılımcılar, Roksolana Korosu ve Kvitı Ukrayını Halk Oyunları Grubu gösterileri ile geleneksel Ukrayna kültürünü yakından tanıma fırsatını yakalayacaklar.

Etkinlik, 9 Kasım tarihinde, Millî Kütüphane, Yunus Emre Toplantı Salonunda saat 12:00’de başlayacak. (Adres: Bahçelievler, İsmet İnönü Blv. No: 4, 06490 Çankaya / Ankara).
Etkinlik, Ukrayna Derneği ve Ukrayna Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenecek.