Ankara’dan Odesa artık birbuçuk saat: Pegasus’tan yeni uçus seferi

0
3728

14 Temmuz’da Odesa Havalimanı’nda Pegasus Airlines havayolu şirketinin başlattığı Ankara-Odesa hattındaki ilk uçuşun karşılama töreni düzenlendi.

Törenden sonra düzenlenen basın toplantısına Türkiye Cumhuriyeti Odesa Başkonsolosluğu’ndan Mutlu Göreli ve Pegasus Airlines Ukrayna temsilcisi Oleksandr Yakovenko katıldılar.

Foto: Odessa Uluslararası Havalimanı

Seferler; pazartesi, çarşamba, cuma ve cumartesi günleri olmak üzere haftada 4 kez gece saatlerinde (Ankara’dan uçuş saat 1.10, Odesa’dan 3.35) yapılacak. Boeing 737-800 ile yapılan uçuşlar 1 saat 25 dakika sürmekte.

Yeni Odesa-Ankara seferi, Ankara havalimanında Pegasus Airlines’in Adana, Antalya, Bodrum, İstanbul, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Trabzon, Edremit, Erzurum olmak üzere ülke içi ve Amman, Düsseldorf, Ercan, Stuttgart ve Erbil olmak üzere yurt dışı seferleriyle kenetleniyor.

Biletler, Pegasus Airlines resmi sitesinden, ve acentalardan temin edilebilinir. Şimdilik bagajsız yolcular için teklif edilen en düşük gidiş-dönüş bilet fiyatı 100 dolar düzeyindeyken 20 kg’a kadar bagajlı gidiş-dönüş bileti 120 dolar düzeyinde.