Vali Yardımcısı Ella Slepyan, “Türkiye bizim en önemli ortağımız”

0
1435

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, Ukrayna’nın Zaporozhye şehrine yaptığı iş gezisinde Zaporozhye TSO ve protokolü ile bir araya geldi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) organize ettiği Ukrayna iş gezisinde Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ve beraberindeki 65 kişilik heyet Zaporozhye şehrindeki tarihi Mühendislik Tekniği ve Uçak Motorları Tarihi Müzesi olan ‘Motor Sich’ müzesini ziyaret ettiler. Yaklaşık 1 saate yakın müzede çeşitli konular hakkında bilgi toplayan gezi heyeti, sonrasında Zaporozhye TSO ve protokolü ile işbirliği temaslarında bulunabilmek için bir araya geldi.

Foto: Milliyet

Gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Vali Yardımcısı Ella Slepyan konuştu. Ella Slepyan, Ukrayna’yı ilk olarak tanıyan ülkenin Türkiye olduğunu kaydetti. Bundan dolayı Türkiye’ye ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Slepyan, “Türkiye bizim en önemli ortağımız. İhracatta Türkiye ikinci olarak topraklarımızda yer aldı. Burada önemli olan iki ülkenin ticari ilişkilerinin güçlenerek kaliteli işler yapabilmesidir. Zaporozhye’de Çerkezköy gibi iyi bir sanayi şehridir” dedi.

Foto: Milliyet

Zaporozhye protokolünün konuşmasının ardından söz alan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, “Siz değerli yerel yöneticilerimiz ve devlet adamlarımızla da bir araya gelmek, bizim için onur ve mutluluk oldu. Sayın Başkanımızın ve değerli yöneticilerimizin bu jesti her türlü takdirin üstündedir. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz de sizleri aynı samimi duygularla ülkemize ve odamıza davet etmekten onur duyarız” dedi.

Hediye takdiminin ardından iş gezisine katılan heyet, açtıkları masalarda ticari görüşmeleri kapsamında buradaki iş adamları ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.