Ukrayna uzaya açılıyor

0
2489

ROKETSAN, 10-13 Ekim 2017 tarihleri arasında Ukrayna’da düzenlenen Arms&Security Fuarı’na bu yıl ilk defa katıldı ve önemli işbirlikleriyle döndü.

ROKETSAN, 10-13 Ekim 2017 tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Arms&Security Fuarı’na bu yıl ilk defa katıldı.

Yenilikçi ve çözüm odaklı ürün ve sistemleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeken Roketsan, standında Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir ve Savunma Sanayii Müsteşarı Müsteşarı Yardımcısı Köksal Liman başta olmak üzere çeşitli ülkelerden üst düzey delegasyonları ağırladı.

Foto – tuid.org

Medyaya 18 Ekim’de yansıyan haberlere göre, ROKETSAN’ın ilk kez katıldığı ve özellikle uzay alanında, Ukrayna ile iş birliğinin öne çıktığı etkinlikte, Ukrayna tarafıyla yapılan ve Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’in de katılım sağladığı ikili toplantıların gündem maddesi uzay alanında iş birliği oldu.

Foto – tuid.org

Uzay teması, ROKETSAN’ın görüşmelerinin yanı sıra standının tasarımına ve fuar için hazırlanan tanıtım videolarında da ön planda yer aldı. ROKETSAN gerçekleşen fuarda, Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Demir’in şahitliğinde, zırh çözümlerini konu alan bir anlaşmaya da imza attı. Ukraynalı Ukroboronprom firması çatısı altında faaliyet gösteren SpetsTechno Export firması ile imzalanan anlaşma kapsamında, firmalar, ortak zırh çözümleri geliştirmek üzere iş birliği yapacak.