Ukrayna eğitim heyetinin Bursa’ya ziyareti

0
2712

13 ile 16 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul’da Avrasya Yüksek Öğrenim Zirvesi ve Eğitim Fuarı düzenlenmektedir. Fuara Ukrayna dahil 30’a yakın ülkeden gelen yüksek okul temsilcileri katılmaktadır.

15 Şubat’ta, EURIE Eğitim fuarına katılmak üzere Türkiye’ye gelen Ukrayna Uluslararası Eğitim Merkezi başkanı Olena Şapovalova ve Ukrayna’daki beş üniversitenin temsilcileri Bursa’ya iş ziyareti gerçekleştirdi. Bu ziyaret çerçevesinde, Ukrayna eğitiminin imkanlarının sunulduğu Türk lise öğrencileriyle iki toplantı düzenlendi.

Anadolu Kız Lisesi ve Bursa Anadolu Lisesi öğrencilerine seminer verdikten sonra Ukrayna eğitim heyeti Uludağ Üniversitesi’ne de ziyaret gerçekleştirdi. Üniversitenin rektörü ve rektör yardımcıları ile yapılan toplantıda Ukrayna ile Türkiye devletlerinin bilim ve eğitim alanlarında işbirliği perspektifleri konuşuldu. Toplantıya Ukrayna İstanbul Konsolosu Yuriy Grynevetskyi, Ukrayna Bursa Fahri Konsolosu Görkem Şehsuvar, İstanbul Avrupa Eğitim Merkezi başkanı Serkan Subaşı ve Bursa Ukraynalılar Derneği başkanı Viktoriia Borodavchenko katıldı.