Ukrayna, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nden ödüllerle döndü

0
1387

Yaratıcı fikirleri olan Ukraynalı gençler, Fransa’da gerçekleştirilen “Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali”nde altın, gümüş ve bronz madalya kazandı.

Ukraynalı gençlerden Vitaliy Kapustian ve Illia Yankovsky, Yaratıcılık Festivali’nde altın aslan kazandı.

Ukrayna’nın Festivalindeki resmi temsilcisi Irına Kuznetsova, sosyal medya hesabından, “Altın beklediniz mi? Bizde var! Genç yaratıcılar ekibinden Vitaliy Kapustian ve Illia Yankovsky Film kategorisinde altın kazandı.” mesajını paylaştı.

Ek olarak, dört Ukraynalı genç de gümüş aslan kazandı. Illia Anufrienko ve Katerına Anufrienko yazı kategorisinde gümüş madalya kazandı.

Gümüş madalya kazanan ikili, Ebeveynlerin Noel’de “sahiplenilmiş hayvanları” çocuklarına vermelerini teşvik etmek adına Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı ve UNICEF için kısa özet oluşturdular.

Tasarım kategorisinde çalışmalarda bulunan Tımofiy Shcherbakov ve Kristına Foshchay ise, gümüş aslan kazanan diğer ikili oldu.

Tasarımda ödül alan ikili ise, Gezegenimizin Gençlik hareketi için doğayı ve gezegenimizi korumayı amaçlayan görsel kimlik yarattılaYaratıcı teknolojileri, programlayıcıları, robotik mühendisleri ve tasarımcıları ile özel bir ajans olan ve dijital reklam projeleri yaratmak için küresel şirketlerle çalışan Ukrayna ajansı ISD Grubunun projesi, Yaratıcı Veri / Veri Hikayesi kategorisinde bronz bir aslan kazandı.

Ukrayna bu yıl Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde 41 adet eseri değerlendirmelere sundu.

Festival, 16-21 Haziran tarihlerinde Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirildi.