Türkiye’den mezun olan uluslararası öğrenciler için Web sitesi kuruldu

0
1787

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Türkiye’de eğitim almış öğrencilere “Türkiye Mezunları” Web Sitesini sundu.

Sitede yapılan açıklamaya göre “Türkiye Mezunları Web Sitesi, dünyanın dört bir yanına dağılmış olan Türkiye Mezunlarının ülkemiz ile irtibatını korumak, mezunların birbirlerinden haberdar olmalarını sağlamak, istihdam olanakları yaratmak, Türk dili ve kültürü ile bağlarını sürdürmelerini ve kendi ülkeleri ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamalarını temin etmek amacıyla kurulmuştur.”

Site, uluslararası etkinlikler, bölgesel projeler ve mezun buluşmaları ile kariyer ve işbirliği fırsatlarının duyurulması hedeflenmektedir.

Güncel haber ve duyuruları takip edebilmek, kariyer imkanlarından yararlanabilmek için siteye üyelik kaydı oluşturması öneriliyor.

Ayrıca sitede “Mezun Hikayeleri” bölümü mevcuttur. Bu bölümde Türkiye’de eğitim gördükten sonra farklı ülkelerde başarıya ulaşan eski mezunların hikayeleri paylaşılmaktadır.

Ayrıca Facebook, Twitter, Instagram uygulamalarında “TurkeyAlumni” kullanıcı adıyla yer alan Türkiye Mezunları hesaplarında da ilgili ilan ve duyuruların paylaşımı yapılıyor.

Web sitesinin adresi: https://turkiyemezunlari.gov.tr