Türk iş dünyasının temsilcileri Kiev’de bir araya geldi

0
1404

Kiev’de, Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) tarafından düzenlenen “İş Dünyası Buluşmaları’nın” bir yenisi daha gerçekleşti.

11 Aralık 2018 tarihinde Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) tarafından düzenlenen, İş Dünyası Buluşmaları; “Ukrayna İş gücü piyasası – Mükemmel Fırtına -Trendler ve Zorluklar” adıyla gerçekleşti.

Ukrayna’nın önde gelen Yönetici Araştırması kurumlarından biri olan Boyden Global Executive Search’ın Genel Müdürü (Managing Partner Ukraine) Alexey Dolgikh’in katılımı ve sunumu ile düzenlenen etkinliğe, Türk iş dünyasının temsilcileri ve kurumsal şirketlerin yöneticileri katıldı.

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunana TUSIB Yönetim Kurulu Başkanı Mete Karaer, şu sözleri kaydetti;

“Bu akşam ev sahipliğini üstlendiğimiz etkinliğimizde, son yıllarda çok popüler olarak gündemde bulunan ve iş dünyasında incelikleri öğrenilmesi gereken bir konuyu Ukrayna’nın önde gelen Kurumlarından Boyden Global Executive Search’ın Genel Müdürü (Managing Partner Ukraine) Alexey Dolgikh’in sunumları ile ele aldık. Tusib olarak, Türkiye ve Ukrayna arasındaki ekonomik ilişkileri daha iyi bir noktaya taşıyarak, Türk iş adamlarının Ukrayna’da, Ukrayna İş adamlarının da Türkiye de ticaret yapmaları konusundaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda etkinlik ve toplantılarımızı sürdüreceğiz.”

TUSIB, Kiev’de 2012 yılında Türk işadamları grubu tarafından kurulmuş olup, Türk ve Ukrayna arasındaki ticaretin geliştirilmesi adına çalışmalar yapan uluslararası bir organizasyondur. Tamamen gönüllü bir kuruluş olan TUSİB, ulusal ve uluslararası ticari ilişkileri, fikirlerin paylaşımı ve tartışılması için bir platform sağlayarak, serbest ticareti, her iki ülke için yararlı fikirlerin paylaşımını ve Ukrayna’da iş adamları arasındaki kişisel etkileşimi desteklemeyi hedeflemektedir. TUSIB’in bugün itibariyle 50’ye yakın üyesi bulunmaktadır.