Samsun’da Ukraynaca dil kursları ilk tatiline başladı

0
1964

Karadeniz Ukraynalılar Derneği, Ukraynaca dil kurslarının ilk eğitim dönemini tamamlayarak tatile başladı.

Karadeniz Ukraynalılar Derneği, Ukraynaca dil eğitimine ilgisi olan tüm katılımcılar için açmış olduğu dil kurslarının ilk döneminin tatil itibariyle sonuna geldiğini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Karadeniz Ukraynalılar Derneği, konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, Ukraynaca dil eğitimine ilk kez başlayan katılımcıların aylar öncesi Ukraynaca kitapları eline aldıklarında dili öğrenmek konusunda tedirginlikleri olduğunu fakat eğitim döneminin sonu itibariyle Ukraynaca metinleri okuduklarını hatta günlük yaşamda ihtiyaçlarını karşılayabilecek seviyede konuşabildiklerini bildirdi.

Karadeniz Ukraynalılar Derneği Başkanı Lıudmyla Shymko ise yapmış olduğu açıklamada; “Samsun’da Ukrayna dil kurslarının ilk dönemi sona erdi. Ukrayna dilinin yabancı dil olarak gelişimine büyük katkı sağlayan Ukrayna Ankara Büyükelçiliğine ve Ukraynaca dil öğretmenliği görevini üstlenerek büyük bir zevkle çalışan Katya Pernata’ya teşekkür ediyoruz. Bu bizim diasporamız için büyük bir hazinedir.” ifadelerini kullandı.