Petro Poroşenko “Invictus Oyunlarında” Ukrayna takımına başarılar diledi

0
1297

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, 2018 Invictus oyunlarında (gaziler için düzenlenen oyun) Ukrayna’yı temsil edecek olan takımı karşıladı ve oyunculara başarılar diledi.

Poroşenko, “Sizler ülkemizi Avustralya’daki 2018 Invictus oyunlarında temsil etmeyi hak ediyorsunuz. Israrınız, azminiz, kendinize olan inancınız ve en önemlisi Ukrayna’ya olan inancınız ile zafer kazandınız. Sizler ki terörle mücadele operasyonundaki [Doğu Ukrayna] katkı sahipleri, sizler ki Ukrayna ordusunun yenilmez askerleri, saldırgan Rusya’ya karşı mücadelede karakterinizi, kuvvetinizi, gücünüzü ve bozulmamış Ukraynalı ruhunuzu gösterdiniz. Sizinle gurur duyuyoruz. ” dedi.

Cumhurbaşkanı Poroşenko’ya göre, milli takım boyun eğmemiş olan Ukraynalıların cesaretini tüm dünyaya gösterme fırsatına sahip olacak.

Açıklamasına devam eden Poroşenko, “Saldırgan ülke, yenilmezliğimizin başka bir tartışmasız kanıtını daha öğrenecek. Avustralya’daki 2018 Invictus oyunlarında iyi sonuçlar göstereceğinizden eminim. Sizlere güven, zafer ve başarı diliyorum. Ukrayna çok yaşa! ” dedi.

Invictus Oyunları; yaralanmış, hastalanmış ve engelli devlet görevlileri için Britanya Prensi Harry tarafından oluşturulmuş tek uluslararası spor etkinliğidir. Burada eski silahlı servis personeli ve onlarla ilişkili gaziler tekerlekli sandalye basketbolu, oturarak voleybol ve kürek çekme gibi sporlara katılım gerçekleştiriyorlar. Invictus Oyunları, yaralı ve hasta askerlere karşı saygı ve daha geniş bir anlayış oluşturmak, rehabilitasyon süreçlerini desteklemek ve iyileşme adına ilham vermesi için sporun gücünü kullanmaktadır.