Kliçko yakında boksa dönebileceği yönünde ifadeler kullandı

0
1747

Eski dünya ağır siklet şampiyonu Wladimir Kliçko, 29 Nisan günü resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yakında boksa geri dönebileceği yönünde ifadeler kullandı.

Kliçko twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Her ne kadar 29 Nisan 2017’de şampiyonluğu kazanmasam da, o gün benim için uzun boks kariyerimdeki en iyi günlerimden biriydi. Mükemmel bir rakip ve tekrar şampiyon olmak için tutkumun bir parçası olduğun için teşekkürler @anthonyfjoshua” ifadelerini kullandı.

ABD, Almanya, Japonya gibi büyük ülkelerde spor müsabakaları düzenleyen Londra merkezli DAZN şirketi, Nisan ayının başında Kliçko’ya iş teklifi yaptı ve üç dövüş için 80 milyon dolar vaat etti.

Kliçko’nun boksa geri dönebileceği yorumunun yapılmasına izin veren nokta ise, DAZN şirketinin, tecrübeli sporcu için belirlediği rakiplerin arasında Anthony Joshua’nın da yer alması ve Kliçko’nun Joshua hakkında açıklamalarda bulunmasıydı.

Wladimir Kliçko, 29 Nisan 2017 tarihinde Wembley Stadyumu’nda çıktığı maçta İngiltereli boksör Anthony Joshua tarafından 11. turda nakavt edildi ve ardından Ağustos 2017’de, Klitschko bokstan emekli olduğunu açıkladı.

Çeşitli gazetelerde Kliçko’nun, Anthony Joshua ve Tyson Fury ile rövanş maçı yapacağı ifade ediliyor.