Kırım hatıraları “Her Zaman Kalpte” projesinde birleşiyor

Ukraynalıların anıları ve hikayeleriyle gönüllere dokunacak olan "Her Zaman Kalpte" projesi Kırım konusunun her zaman güncel ve önemini koruduğu gerçeğini bir kez daha hatırlatıyor.
0
1532

Ukraynalıların anıları ve hikayeleriyle gönüllere dokunacak olan “Her Zaman Kalpte” projesi Kırım konusunun her zaman güncel ve önemini koruduğu gerçeğini bir kez daha hatırlatıyor.

Ukrayna’da başlayan ‘Her Zaman Kalpte’ projesi, Ukraynalıları geçici işgal altındaki Kırım yarımadasındaki anıları ve hikayeleriyle birleşmeye çağırıyor.

‘Her Zaman Kalpte’ projesinin eş organizatörü Oleksandr Todorçuk projenin amacını şu şekilde ifade etti:

” Her Zaman Kalpte projesiyle kalbimizde sakladığımız Kırım ile ilgili hatıralarımızın ve hikayelerimizin, geçici olarak işgal edilmiş Kırım ile sonsuza kadar birleştiğini göstermektir. Projemizle, Kırım konusunun hiçbir zaman önemini ve güncelliğini kaybetmeyeceği gerçeğini göstereceğiz. ”

Oleksandr Todorçuk’a göre proje, onlarca Ukraynalı’nın yer aldığı ve Kırım anılarını paylaştığı bir dizi video ile başladı.

Organizatör Oleksandr Todorçuk: “Bunlar Ukrayna’nın doğusunda ve batısında yaşayan insanlar. Bunların arasında göçmenler, Kırım Tatarları, yarımadada doğmuş, yaşamış insanlar ve çocukken gitmiş olanlar var. Kırım hatıraları … Göstermek istediğimiz en önemli şey, her birimizin Kırım ile bağlantılı kendine özgü, benzersiz bir tarihinin olduğudur. “dedi

Projenin organizatörleri hikayeleri toplamak için #завжді_ у_ серці etiketi altında bir flash mob başlattı ve hikayeler yakında tek bir portalda yayınlanacak.