Kiev Dünya Boks Konseyi’nin organizasyonuna ev sahipliği yapıyor

0
2170

Dünya Boks Konseyi’nin 56. Kongresi Kiev’de başladı. Kongre 5 Ekim’e kadar devam edecek.

Dünya Boks Konseyi (WBC) üç büyük profesyonel boks organizasyonundan biridir. WBC kongresi; aynı zamanda dünya çapında önde gelen sporcuları, koçları, hakemleri ve medya temsilcilerini çeken prestijli bir boks forumudur. Ukrayna bu büyük çaplı etkinliğe ev sahipliği yaparak, 160 ülkeden 700’den fazla katılımcıyı konuk ediyor.

Kongrenin büyük açılışı Poshtova Meydanı’nda gerçekleşti. Kongrede toplantı ve seminerlere ek olarak, farklı etkinliklerinde düzenlenmesi planlanıyor. Ayrıca Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko ve yıldız konuklar, yardım etkinliği düzenlemek için bir çocuk kurumunu ziyaret edecek.

Vitali Klitschko, Lennox Lewis, Evander Holyfield ve Oleksandr Usyk’nin katılımlarıyla bir imza oturumu düzenlendi. Ayrıca Spor Sarayı’nda genç Ukraynalı boksörlerin katılımlarıyla da “Efsaneler ile Birlikte” adlı bir turnuva gerçekleştirilecek.

Kongrenin ana yıldızları WBC Başkanı Mauricio Sulaiman, Wladimir Klitschko, Oleksandr Usyk, Lennox Lewis, Evander Holyfield, Julio Cesar Chavez, Tony Bellew ve Oscar De La Hoya olacak.

Çeviri: Ataberk Üret