‘Çevrendeki Ukrayna bayrağını bul’ fotoğraf yarışmasını kazananlar açıklandı

0
2025

Öncellikle, Ukrayna Derneği ‘Çevrendeki Ukrayna bayrağını bul’ fotoğraf yarışmasına katılmış olan herkese çok teşekkür etmek istiyor. Yarışmaya katılmak üzere 20’den fazla fotoğraf gönderildi. Facebook’taki beğenme sayısına dayanarak yarışmayı kimin kazandığını mutlulukla açıklıyoruz. Katılımcıların ödüllendirilmesi ile ilgili bilgi daha sonra verilecek.

Özden Kızıldağ

Fotoğraf yarışmasının birinciliğini Ankaralı Özden Kızıldağ kazandı. Kurban Bayram kutlaması konulu olan, Türkiye ve Ukrayna’ya özel tatlılarla dolu sarı ve mavi tabakaları gösteren fotoğrafı 29 beğenme topladı. Fotoğrafta tabakların yanında Ukrayna Trizub simgeli küçük bardaklar da yer aldı. Bu fotoğrafın Kurban Bayramın başında paylaşıldığı için bu kadar beğenme toplaması gayet doğaldır.

İkinci ve üçüncü ise Deniz Seyran oldu. Onun fotoğraf koleksiyonu okuyucular tarafından çok beğenildi.

Deniz Seyran

İlk fotoğrafı bize Balıkesir’deki milli kıyafetleri giyen kadını ve özellikle sarı ve mavi renklerin uyum içinde birleşimini gösteriyor.

Demek ki, bazen farkına bile varmadığımız Ukrayna ve Türkiye arasındaki çok yakın taraflar vardır. Bu fotoğraf 17 beğenme aldı.

Deniz Seyran

Deniz Seyran’ın ikinci fotoğrafında ise Kapadokya’da güneş doğumunu izleyen sarı mavi renkli ufukta gökyüzüne doğru yükselen balonları görüyoruz. Bu fotoğraf 15 kere beğenildi.

Katılımcıların bu kadar aktif ve yaratıcı olmaları yarışmanın organizatörleri iyi bir şekilde şaşırttı. Özellikle Türkiye’nin farklı yerlerinin bizim Ukrayna bayrağının sarı ve mavi renklerine benzemesi ve Türk katılımcıların bunu fark ettikleri çok güzel bir sürpriz oldu.

Ukraynalılar ise, her yerde kendi milli bayrağının renklerini arayıp ne de olsa Ukrayna’nın bir parçasını bulmuş oluyorlar. O zaman etrafımızdaki şeyler de daha cana yakın olmaya başlar!