Ankara’da ilk kez Ukraynaca öğrenme fırsatı

0
2956

Ankara Ukrayna Derneği’nin deneyimli eğitim kadrosu tarafından yürütülecek olan Ukraynaca dil eğitim çalışmaları başlıyor.

Ankara Ukrayna Derneği, yeni bir yabancı dil öğrenmek isteyen adaylara yönelik planlamış olduğu “Ukraynaca dil eğitim çalışmaları” için kayıtların başladığını duyurdu.

Ankara Ukrayna Derneği, resmi sayfası üzerinden yapmış olduğu duyuruda; Bireylerin ve toplumların hayatlarını etkileyen en önemli ögelerden biri de dil eğitimidir. Bizlerde Ankara Ukrayna Derneği olarak bu farkındalığımızı sizlerle paylaşarak Ukraynaca dil eğitimi almış bireyler yetişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Ankara Ukrayna Derneği’nin uzman eğitim kadrosu olarak bu hedefimizi gerçekleştirebilecek güçte olduğumuza inanarak başlattığımız Ukraynaca dil eğitimi çalışmasında, öğrencilere ve yetişkinlere yönelik Ukraynaca (A1) dil eğitimi kayıtlarının başladığını sizlerle paylaşmak isteriz.” açıklamalarında bulundu.

15 Ekim’de başlayacak olan Ukraynaca dil eğitim çalışmalarının, haftada 2 gün (6 saat) yapılacağı ve tüm eğitim materyallerinin Ukrayna Derneği tarafından katılımcılar için temin edileceği bilgisi de paylaşıldı.

Kayıt yaptıracak adaylar, Ankara Ukrayna Derneği’nin sayfasından detaylı bilgilere ulaşabilirler.