Ankara’da bahar Ukrayna’nın müzik ve sanatıyla yeşerecek

0
1675

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın 35 yıldır azim ve özenle düzenlediği başkentin en uzun soluklu uluslararası etkinliği olan 36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin bu yılki konuklarından biri de dünyanın sayılı oda müziği toplulukları arasında bulunan Kiev Oda Orkestrası olacak.

Ukrayna’nın en önemli oda orkestralarından biri olan Kiev Oda Orkestrası, Sevda-Cenap And Müzik Vakfınca düzenlenen “36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali” kapsamında sanat severler ile buluşmaya hazırlanıyor.

17 Nisan 2019 tarihinde saat 20.00’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konser salonunda düzenlenecek olan konserde sanatseverler ile buluşacak olan Kiev Oda Orkestrası tüm sevenlerini bekliyor.

1963 yılında kurulan Ukrayna’nın en önemli oda orkestralarından Kiev Oda Orkestrası, dünyanın sayılı oda müziği toplulukları arasındadır. Anton Sharoev ve Igor Blazkov gibi büyük şeflerin önderliğinde yetişmiş olan orkestra dünyanın birçok yerinde konser vermeyi sürdürmektedir.

36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’ne Ukrayna’nın en önemli şeflerinden Natalia Pomomarchuk’un şefliğinde konuk olacak orkestraya, flütü ile Cem Önertürk ve arpi ile Bengi Canatan solist olarak eşlik edecek.

Konser biletlerine adresinden ulaşabilirsiniz.