15 Temmuz anısına Kiev’de anlamlı bir etkinlik düzenlendi

0
1840

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere’nin katılımıyla Kiev’de anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına başkent Kiev’de gül fidanı dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına başkent Kiev’de bulunan Ukrayna Bilimler Akademisine bağlı Hryshko Milli Botanik Bahçesi’nde T.C. Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere’nin katılımıyla gül fidanı dikim etkinliği gerçekleştirildi.” İfadelerine yer verdi.

Tecrübe Paylaşım programı çerçevesinde, Ukrayna’da bulunan gönüllülerin gül fidanı dikim etkinliği hazırlık çalışmalarında yer alarak alanı dikime hazır hale getirildiği ve ardından gerçekleştirilen etkinlikte gül fidanlarını diken gönüllülerin Ukrayna’da kalıcı birer hatıra bıraktığı da bildirildi.