Zelenskıy ile Timoşenko bir araya geldi

0
2408

Batkivshchyna(Anavatan) Partisi lideri Yuliya Timoşenko, 12 Haziran Çarşamba günü Ukrayna Devlet Başkanlığı İdaresi’nde Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy ile bir araya geldi.

Resmi Facebook sayfasından açıklama yapan Timoşenko, ” Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy ile yönetim binasında toplantı gerçekleştirdim.” mesajını paylaştı.

Toplantının konusu hakkında konuşan Timoşenko, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskıy ile ülkedeki durumu, erken parlamento seçimlerini ve insanların yeni hükümetten beklediği değişikliklerin nasıl uygulanacağını konusunda görüşmelerde bulunduklarını söyledi.

Timoşenko, 10 Haziran’daki Tüm Ukraynalılar Birliği – Batkivshchyna(Anavatan) kongresinde, partisinin yeni seçilecek olan parlamentoda Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy’nin partisiyle ve diğer demokratik Avrupa yanlısı güçlerle koalisyon kurmaya hazır olduğunu özellikle ifade etti.

Ayrıca Anavatan partisinin başkanı, Halkın Hizmetkârı ve Holos (ses) partilerinin liderlerine, bazı seçim bölgelerinde tek aday gösterme ve birbiriyle uyumlu seçim çalışmaları yürütme konusunda çağırıda bulundu.

Son olarak ise, ICTV kanalında açıklamalarda bulunan Timoşenko, Anavatan partisinin parlamento koalisyonuna giremese bile yetkililere karşı muhalefette bulunmayacağını söyledi.