Ukrayna’nın eğitim platformu Türkiye’de

0
2200

2013 yılında Ukrayna’da kurulan ve çeşitli konularda online eğitim alma fırsatı sunan platform ‘Preply’ Türkiye’de.

2013 yılında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de kurulan ve farklı ülkelerden birçok yatırım alan Preply, çeşitli kategorilerde yabancı diller, bilim dalları, hobiler vb. çevrimiçi ve yerel eğitmenlere ulaşmayı sağlayan uluslararası özel eğitim platformu. Şu anda 47 bin özel eğitmen ile 100 bin öğrenciye hizmet sunuyor. 40 farklı konuda her ay 30 bin saat ders yapılıyor, böylece yabancı dil öğrenmek artık bir zahmet olmaktan çıkıyor. İstediğiniz yerden rahatlıkla skype üzerinden preply.com/tr/ aracılığıyla özel dersinizi alabilirsiniz. Platformun en büyük avantajı; yabancı dilleri çeşitli ülke, yaş ve profesyonellikte ki binlerce farklı eğitmenden öğrenme fırsatı sunması.

Platformda, birçok değişkene bağlı olarak isteğinize göre otomatik olarak sıralanan eğitmenlerden; taleplerinizi karşılayan ve bütçenize uygun olan eğitmeni seçip, skype ile yapacağınız online dersinizi planlayabiliyorsunuz.

Preply ’nin sistemi nasıl çalışıyor?

Kriterlerinize göre sıralanan eğitmenlerle ücretsiz olarak iletişime geçebiliyorsunuz. Eğitmenin tam olarak amaçlarınızı karşılayacağına emin olduktan sonra kartınızla ödemeyi yapıyorsunuz. Ödeme sonrasında eğitmen ile karşılıklı iletişim bilgileriniz paylaşılıyor. Eğitmenle dersi planlayıp skype üzerinden online olarak dersinizi yapıyorsunuz. Ardından eğitmeni puanlayabiliyor ve eğitmen hakkında yorum yazabiliyorsunuz.

Preply kullanıcı memnuniyetini garanti ediyor; eğitmen ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda ücret iadesi talep edebiliyor veya başka bir öğretmenle yeniden ders planlayabiliyorsunuz. Öğretmenden memnun kalırsanız daha sonra ders paketleri satın alarak daha uygun fiyata ders planlayabiliyorsunuz. Türkiye’de de yaratıcı platformun ilgi göreceği açık. Özellikle Ukraynaca ve Rusça gibi kavraması zor olan dilleri, Preply daha hızlı öğrenmeniz için imkân sunuyor.

Sizde hemen öğrenmeye başlamak istiyorsanız, https://preply.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.