Ukraynalı karateciler, Kocaeli’de ki Avrupa Şampiyonasında 6 tane ödül aldılar

0
2206

Ukrayna karate karması, Kocaeli’de düzenlenen Avrupa 2017 karate  Şampiyonasında altı tane ödül almakla kendi tarihindeki en güzel sonucu elde ettiler.  

Bu haber, Ukrayna Milli Takımının sayfasında yayınlanmış. Kateryna Kryva (kumite, -50 kg) ve Kateryna Kryva, Anita Seryogina, Anjelika Terlyuga ve Anastasiya Myastkova’dan ibaret olan kumite kadın takımı altın madalya kazandılar.

Stanislav Goruna (-75 kg) gümüş madalya, Anjelika Terlyuga (-55 кг), Anita Seryogina (-61 кг) ve kumite erkek takımı (Goruna Yaroslav, Goruna Stanislav, Çobotar Valeriy, Ungiç İgor, Toroşanka Andriy Tsımbal Kostyantın) bronz madalyarı kazandılar. Sonuç itibariyle Ukrayna karması, Avrupa karatesi sadece tanınmış olan devlere,yani Türkiye, İspanya ve İtalya takımlarına yenilerek takımlar arasında 4. olmuştur.  

Genel olarak Ukrayna karate karması, Ukraynalıların Avrupa Şampiyonalarına katıldıkları bütün süre içindeki en iyi sonuç olan 4. sırada yer almıştır. Geçen sene ancak Anjelika Terlyuga tek gümüş madalya almıştır. 2015 yılında da karma ödülsüz kalmıştır.

Hatırlatalım ki Olimpik statüdeki Avrupa ilk Karate Şampiyonası 4-7 Mayıs tarihleri arasında  Kocaeli ilindeki İzmit şehrinde gerçekleştirilmiştir.

2017 Avrupa Karate Şampiyonası videosu

Çeviren – Maryna Şenel