Ukrayna Derneği Başkanı Biletska, Türkiye-Ukrayna ilişkileri hakkında konuştu

0
1983

Ukrayna Derneği Başkanı Dr. Yuliya Biletska Mimaroğlu, “Türkiye-Ukrayna İlişkilerinde Stratejik Yol Haritası” Çalıştayına katıldı. Biletska, yaptığı konuşmada, Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin gelişmesi için profesyonel uzmanlara olan ihtiyacın önemini vurguladı.

Türkiye-Ukrayna ilişkilerini geliştirmek adına Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği, Ukrayna Ankara Büyükelçiliği ve Keçiören Belediye Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği “Türkiye-Ukrayna İlişkilerinde Stratejik Yol Haritası” Çalıştayına Ukrayna Derneği Başkanı Dr. Yuliya Biletska Mimaroğlu da katıldı. Konuşmasının ardından Ukrayna Derneği Başkanı Biletska’ya plaket takdim edildi.

Ukrayna Derneği Başkanı Dr. Yuliya Biletska konu hakkında yaptığı açıklamada,

“Bu organizasyonu düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum. Türkiye’de 35 bin Ukraynalı yaşamaktadır ve toplam 12 dernek faaliyet göstermektedir. Ukrayna-Türkiye ilişkilerini geliştirmek için, siyasetten kültüre, Ukrayna dilini iyi bilen ve Ukrayna’nın özelliklerini anlayan çok sayıda uzmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm işadamlarını ve burada bulunan herkesi, bu tür uzmanların yetiştirilmesine yardımcı olacak ortak projeler üretmeye davet ediyorum.” dedi.

Ankara, Keçiören’de Ukrayna Ankara Büyükelçiliği, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği(EkoAvrasya) ve Keçiören Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Türkiye-Ukrayna İlişkilerinde Stratejik Yol Haritası” başlıklı çalıştayda Türkiye-Ukrayna ilişkilerini yol haritası belirlendi. Çalıştayda siyasi temsilciler, üst düzey yetkililer ve alanında uzman akademisyenler konuşma yaptı.