Kiev’de Türk toplumunun öncü kadınları anlatılacak

0
1299

Kiev Yunus Emre Enstitüsü tarafından Kiev Milli Dil Bilim Üniversitesi’nde düzenlenecek olan “Türk Kadını” konulu panelde Türk toplumunun öncü kadınları anılacak ve anlatılacak.

Kiev Yunus Emre Enstitüsü tarafından 6 Mart Çarşamba günü Kiev Milli Dil Bilim Üniversitesi 3 numaralı binada düzenlenecek olan “Türk Kadını” konulu panelde Türk toplumunun öncü kadınları anılacak ve anlatılacak.

Kiev Büyükelçisi Sayın Yağmur Ahmet Güldere ve eşi Seda Güldere’nin de davetli olduğu panele, organizasyonun sponsorluk görevini üstlenen Ukrayna EkoAvrasya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Evren Damyan’da katılım sağlayacak.

Etkinlikte Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Reyhan Çelik ve Boris Grinçenko Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Olga Hamedova söz alacak. Doç. Dr. Çelik Türk kadının Türk toplumundaki öncü ve değiştirici-dönüştürücü rolünü ele alacak. Doç. Dr. Olga Hamedova ise 1920 – 1930 yılları arasında Ukrayna basılı kaynaklarında Türk kadını imgesini anlatacak.

Sunumlar yerel dilde yapılacak ayrıca sunumların Türkçe çevirileri projeksiyondan yansıtılacaktır.

Yer: Kiev Milli Dil Bilim Üniversitesi- 3 numaralı bina – Konferans Salonu

Tarih ve Saat: 6 Mart 2019- Çarşamba, 13.30

Adres: Laboratorna, 5/17